Hurda Bronz Alımı

hurda bronz alımı

Hurda Bronz Fiyatları

Hurda Bronz fiyatlarımız elinizde bulunan bronzun cinsine ve miktarına göre değişiklik göstermektedir. Sizde bizden en iyi fiyat teklifleri almak için bizimle iletişime geçin her daim karlı çıkın.

Bronz Nedir

 Bronzlar kısaca  Bakırın önemli bir alaşımı. Önceleri bakır ve kalaydan meydana gelen bakır alaşımlarına bronz denilmekteydi. Bununla birlikte bronz terimi modern kullanımda bakırın bakır-nikel, bakır-berilyum ve bakır-çinko (pirinç) alaşımı dışındaki bütün alaşımları için kullanılmaktadır. Pirinç bakırın çinkoyla yaptığı alaşımdır. % 10 çinko ihtiva eden pirince ticari bronz da denilmektedir. Bronz tarihi bir öneme sahiptir. Bilinen en eski alaşımlardandır. Eldeki tarihi bilgilere göre ilk defa M.Ö. 3500 yıllarında Ortadoğu da imal edilmiştir. Ancak yaygın bir şekilde kullanımı M.Ö. 1000 yıllarında başlar. Bu devirlerde bronz, silah ve alet yapımında (özellikle bıçaklar, makaslar, çekiçler vs.), bunun yanında sanat eserlerinde ve süslemelerde kullanılmıştır.

   Bronz bakırdan oldukça serttir, daha kolay ergir ve kalıba daha rahat dökülür. Bazı bronzlar demirden bile serttir. Bu tür bronzlar silah namlusu ve makine yataklarının imalatında kullanılır. Alet ve silahlarda demir alaşımlarının daha çok kullanılmakta olması, demirin bakır ve kalaya oranla daha bol bulunmasındandır. Bakırın içinde bazı metallerin çözünebilme sınırları vardır. Mesela berilyum % 2, silisyum % 5, kalay % 15 ve çinko % 38 nispetinde çözünebilir. Bir metalin miktarı çözünme sınırının üzerinde olduğu zaman alaşım homojen olmaz. Bunun yanında nikel ve alüminyum gibi sınırsız olarak bakırla karışabilen metaller de vardır.

Hurda Bronz Aldığımız Önemli İlçeler

İstanbul ve Tekirdağ illerinde özellikle BeylikdüzüEsenyurtİkitelliHadımköyArnavutköySilivri, Çatalca, Selimpaşa, Çorlu, Çerkezköy, Yakuplu, Bağcılar, Esenler, Başakşehir, Küçükçekmece, Dudullu, Ümraniye, Kadıköy Maslak, Ayazağa‘da yoğun olarak hurda bronz alımı yapmaktayız. Ancak ton miktarının uygun olması durumunda çevre bölgelerden de hurda sarı ve bronz satın alarak fabrikalar yolu ile geri dönüşümüne katkı sağlıyoruz.

Hurda Bakır, Hurda Sarı, Hurda Kablo, Bronz Talaşı, Sarı Talaşı, Bakır Talaşı, Hurda Kablo alımlarımız en iyi fiyatlardan yapılmaktadır

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir